Czy opona ekonomiczna to dobry pomysł?

opona samochodowa

Każdy kierowca doskonale wie, jak bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy samochodem, jest jakość używanych przez niego opon. Staje się to jeszcze ważniejsze w zimie, gdy temperatura spada, a na asfalcie pojawia się śnieg. Nic zatem dziwnego, że tak wiele wątpliwości wzbudza segment opon budżetowych. Czy tania opona może być dobra?

Opony dębica frigo 2 opinie pozytywne

Jednym z najlepszych przykładów opono ekonomicznych są te, które produkowane są przez rodzimego dostawce, czyli przez dębice. Z racji tego, że jest to produkt polski, lecz opierający się na amerykańskiej technologii, jest on najwyższej klasy i jakości. Cena zatem nie wynika tu z braku jakości, czy też w najgorszym przypadku z braku przyczepności. Jest to raczej kwestia miejsca produkcji, a także licznych ulg podatkowych, które obejmują tego producenta.

dębica frigo 2 opinie

Opony dębica frigo 2 opinie negatywne

Mimo swojej doskonałej jakości i właściwością jezdnym opona Dębica Frigo 2 opinie zbiera czasem negatywne. Wszystko z powodu swoje niskiej ceny. Osoby negatywnie wypowiadające się na temat tego produktu nie wiedzą jednak, że jest on produkowany w kraju. Nie można bowiem zrównywać opon Frigo 2 z oponami niemarkowymi chińskich producentów, które sprzedawane są po jeszcze mniejszych cenach. To prawda, obie należą do segmentu opon ekonomicznych, lecz różnica pomiędzy nimi pod względem jakości, przyczepności, a także trwałości, jest kolosalnie różna. Dębica jest produktem mogącym być polecanym każdemu. Opony chińskie wręcz przeciwnie.