Czy warto kupić model opony Nokian Weatherproof 205/55 r16?

model opony nokian weatherproof 205 55 r16

Model opony Nokian Weatherproof 205/55 r16 należy do klasy premium. Czy warto jednak zdecydować się na zakup opon tej cieszącej się z roku coraz większą popularnością marki fińskiego producenta?

Jakie zalety ma model opony Nokian Weatherproof 205/55 r16?

Warto przede wszystkim mieć świadomość, że są to całoroczne opony, które zaprojektowano z myślą o kierowcach samochodów osobowych. Ponadto najlepsi inżynierowie fińskiej firmy Nokian zadbali, by model opony Nokian Weatherproof 205/55 r16 pozwalał nie tylko na bezpieczną, ale również komfortową jazdę w zmieniających się warunkach pogodowych zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

nokian weatherproof 205/55 r16
Kliknij w obrazek, aby przejść do sklepu z oponami

Dodatkowo model opony Nokian Weatherproof 205/55 r16 wyposażono w kierunkową rzeźbę bieżnika, która umożliwia zachować odpowiednie panowanie nad pojazdem na zaśnieżonej i mokrej drodze. Ponadto doskonale zdaje egzamin także na suchej nawierzchni.

Jakie atuty ma jeszcze model opony Nokian Weatherproof 205/55 r16?

Warto również mieć świadomość, że centralna część bieżnika omawianego modelu opon odpowiedzialna jest za prowadzenie w zimowych warunkach. Umieszczone są na niej bowiem specjalne klocki klinowe, które mają kształt bardzo podobny do ostrza siekiery. W odpowiednim połączeniu z lamelami, a także stopniowymi rowkami pozwalają oponom na właściwe wgryzanie się w śnieg. Dodatkowo elementy klinowe znajdujące się w bocznej strefie bieżnika wpływają na zwiększenie sprawności tego modelu opon w trakcie manewrowania. Z kolei otwarte i szerokie kanały bardzo efektywnie będą odprowadzały wodę oraz błoto pośniegowe.