Czy warto kupować używane auta w salonie samochodowym?

Każdy, kto miał okazje kupować samochód z drugiej reki, doskonale wie, jak trudnym zadaniem jest wybranie odpowiedniego egzemplarza. Na rynku jest ogromna ilość aut o niepewnej przeszłości. Takich, które nie tylko były poważnie uszkodzone, lecz po prostu takich, które wręcz nadają się do utylizacji.

Co daje kupno w salonie samochodowym?

Na szczęście są na mapie polski takie miejsca, jak salony samochodowe, które oprócz sprzedaży aut zupełnie nowych, oferują również te z drugiej ręki. Czym takie auta się charakteryzują? Najczęściej są to samochody z leasingu lub też z rat konsumenckich, których użytkownicy nie zdecydowali się na wykupienie po zakończeniu umowy. Dzięki temu są to auta o potwierdzonej historii, w pełni udokumentowanej przez dany salon samochodowy. Dzięki temu uzyskuje się pewność, że dane auto nie będzie zagrażało życiu i zdrowiu podczas korzystania z niego.

Czy jest to dobra inwestycja?

Rzecz jasna auto używane z salonu samochodowego jest nieco droższe niż średnia cena danego modelu. Warto jednak zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że auto jest bezpieczne, lecz także, że nie kryją się w nim kosztowne do naprawienia usterki. Dodatkowo warto pamiętać, że często salon dodaje do auta wiele gratisów, takich jak opony zimowe czy też pakiet serwisowy.