Czyszczenie felg w samochodzie – o czym pamiętać?

Dokładne wyczyszczenie całego samochodu to czynność niezwykle czasochłonna, która nie ma nic wspólnego z pobieżnym przepłukaniem pojazdu na myjni ręcznej. Cały samochód warto dokładnie wyczyścić przynajmniej raz na kilka miesięcy. Dzięki temu nie tylko codzienna jazda samochodem stanie się przyjemniejsza, lecz także jego poszczególne części będą miały dłuższą żywotność.

O czym pamiętać, czyszcząc samochód?

Można zdecydować się na usługę czyszczenia auta, jednak trzeba na nią przygotować kilkaset złotych. Chcąc zaoszczędzić, warto samochód wyczyścić na własną rękę, pamiętając o tym, aby uwzględnić każdy element. Patrząc na samochód, często w oczy jako pierwsze rzucają się felgi i to właśnie o ich wyczyszczenie trzeba zadbać w sposób szczególny.

Szampon z wodą – sposób mało skuteczny

Niektórzy próbują doczyścić zabrudzone felgi samochodowe przy pomocy szamponu przeznaczonego do mycia karoserii. Bardzo szybko okazuje się jednak, że pomysł taki jest raczej nietrafiony. Na felgach osadza się brud wydzielany przez klocki hamulcowe, który ciężko jest doczyścić zwykłymi metodami, konieczny będzie specjalny środek do czyszczenia felg.

Gdzie kupić płyn do czyszczenia felg?

Specjalistyczny środek do pielęgnacji felg samochodowych można dostać w każdym sklepie motoryzacyjnym. Zakupy tego typu warto robić w przestrzeni internetowej. Dzięki temu można dokładnie porównać różne płyny do czyszczenia felg i wybrać taki, który najbardziej przypadnie do gustu czy to pod względem składu, czy atrakcyjności ceny.