Gąbka do polerowania z pianki poliuretanowej

Gąbka polerska to idealny produkt służący do usuwania z powłoki lakierniczej wszelkich niedoskonałości w postaci zarysowań. Szeroki wybór tego typu akcesoriów na rynku motoryzacyjnym sprawia, że osoby zaczynające przygodę z car – detailingiem mają często problem z doborem właściwych.

W jaki sposób działają gąbki polerskie?

Priorytetowym zadaniem gąbki do polerowania połączonej z odpowiednią pastą, woskiem czy mleczkiem polerskim jest mechaniczne starcie warstwy powłoki lakieru, na której to znajdują się uciążliwe rysy oraz inne defekty.

Warto pamiętać o tym, że im pad polerski jest twardszy, tym większa jest jego moc ścierania. Odstępstwem od tej zasady jest tylko siła cięcia futra polerskiego, które to na pozór miękkie, a w rzeczywistości posiada dużą siłę cięcia.

Czasem się zdarza, ze zbyt twardy pad polerski pozostawia po sobie znacznie gorsze wykończenie lakieru. Agresywne tarcze polerskie mogą bowiem doprowadzić powłokę lakierniczą do takiego stanu, że będzie ona wymagała dalszej pracy.

Skuteczne gąbki z pianki poliuretanowej

Wybór akcesoriów do polerowania jest na rynku motoryzacyjnym bardzo duży. Wśród wielu tego typu produktów dużą popularnością cieszą się pady wykonane z pianki poliuretanowej. Odróżniają się one od pozostałych produktów odmienną twardością, przepustowością powietrza, lepsza trwałością, średnicą i kształtem. Rodzaj wykorzystanego w procesie produkcji materiału znacznie przekłada się na wytrzymałość tarczy.

Wybór akcesoriów do polerowania jest ogromny, więc każdy klient może wybrać produkt idealny dla swoich potrzeb.