Jak w prosty sposób usunąć rysy z karoserii?

Karoseria samochodowa jest stale narażona na uszkodzenia mechaniczne – w trakcie użytkowania pojazdu mogą powstawać niewielkie rysy i otarcia lakieru, wierzchnia warstwa powłoki lakierniczej ulega uszkodzeniu również pod wpływem czynników atmosferycznych.

Nie zawsze należy przekazać auto do lakiernika – pasta polerska do samochodu może przywrócić estetyczny wygląd pojazdu.

Pasta polerska – właściwości

Pasta polerska to popularne narzędzie, dzięki któremu można w prosty sposób przywrócić blask lakieru, a dodatkowo zapewnić mu powłokę ochronną. Pasta do polerowana wypełnia rysy i mikrouszkodzenia, dzięki czemu przestają być one widoczne.

Za ten efekt odpowiada ścierniwo zawarte w pastach, które wygładza wierzchnią warstwę lakieru i powoduje spłycenie uszkodzeń. Produkty polerskie zawierają również glinki służące do usuwania zanieczyszczeń ze szczelin lakieru, a także pozwalające na pozbycie się nieestetycznych zabrudzeń ze smarów czy drobinek asfaltu.

Stosowanie past polerskich

W warunkach domowych pasta do polerowania może być stosowana ręcznie – nanosi się ją na wcześniej oczyszczoną karoserię okrężnymi ruchami dłoni. Zgodnie z zaleceniami producenta, pasta polerska musi wyschnąć, następnie ściera się ją czystą, suchą ściereczką.

Po zabiegu lakier na samochodzie jest odświeżony, wygląda na znacznie młodszy, a jego połysk jest przyjemny dla oka. Co ważne, wiele past polerskich tworzy na lakierze warstwę ochronną, zapobiegając przyleganiu zanieczyszczeń czy szkodliwym czynnikom atmosferycznym.