Jakie są największe atuty korzystania z toru Wschodzącego Białystok?

Należy zdawać sobie sprawę, że Tor Wschodzący Białystok jest niekwestionowaną atrakcją północno-wschodniej Polski, a także jednym ze znaków rozpoznawalnych stolicy województwa podlaskiego.

Dlaczego warto wybrać się na tor Wschodzący Białystok?

Warto wiedzieć, że tor Wschodzący Białystok jest umiejscowiony jest terenie lotniska Krywlany. Koniecznie należy zaznaczyć, że tor w sezonie letnim przyciąga bardzo dużą liczbę miłośników motoryzacji.

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet omawianego toru trzeba zaliczyć fakt, że cały projekt został dostosowany do ukształtowania terenu. Ponadto otacza go niezwykła zieleń.

Tor może w ten sposób zaoferować kierowcom aż dziewięć zakrętów, a także odcinek wzniesienia czy rondo. Warto również zdawać sobie sprawę, że nawierzchnia, która została niedawno położona jest nie tylko gładka, ale również umożliwia na niezwykle bezpieczne testowanie sportowych samochodów.

Z kolei bardzo duża liczba nasypów czy barier energochłonnych sprawiają, że kierowcom praktycznie nie jest w stanie stać się krzywda. Tor w Białymstoku jest również wyposażony w nowoczesne oświetlenie, dzięki czemu po torze można jeździć również wieczorem. Ponadto dla widzów, których interesują poczynania kierowców zostały przygotowane odpowiednio przystosowane trybuny, czy parking, który może pomieścić nawet 100 samochodów.

Warto wiedzieć, że omawiany tor ma długość 1,05 km, a także szerokość 10 m. Należy również podkreślić, że dojazd na tor z Warszawy wynosi 210 km, a z Łodzi – 305 km.