Jazda samochodem marzeń? Najbezpieczniej tylko na torze!

Każdy mężczyzna, który interesuje się motoryzacją ma swoje jedno lub dwa ulubione supersamochody. Pojazdy, których nigdy w życiu sobie prawdopodobnie nie kupi, ale chętnie choć jeden raz usiadłby za kierownicą takiego samochodu. Mówimy o super szybkich i super drogich sportowych samochodach, których osiągi przyprawiają o zawrót głowy. Jednak czy warto ryzykować wynajęcie takiego auta i przejazd po normalnych ulicach?

Wynajęcie supersamochodu na torze

Najbezpieczniejszym sposobem na spełnienie swojego marzenia jest wynajęcie takiego supersamochodu oraz przetestowanie swoich możliwości za jego kierownicą w kontrolowanych warunkach. W ruchu ulicznym zawsze może przydarzyć się niekontrolowana i nieoczekiwana przygoda. Uszkodzenie takiego samochodu byłoby katastrofą. Stworzony specjalnie dla fanów motoryzacji tor w Poznaniu zapewnia bezpieczny przejazd bez skutków ubocznych niespowodowanych naszym błędem. Na pewno nie trafimy w jakieś zwierzę czy inny kierowca wymusi na nas pierwszeństwo. Podczas prowadzenia samochodu za ponad milion złotych ma to kolosalne znaczenie. Nikt nie chciałby wyrównywać rachunków naprawy tak drogiego pojazdu. Mimo tego, że podczas wynajmu wpłacamy odpowiednią kwotę za jego ubezpieczenie nieprzyjemności i trudności w dostępności części mogą przewyższać sumę, na jaką ubezpieczyliśmy pojazd.

Kontrolowane warunki to mniejszy stres

Nie ukrywajmy, jeżeli tylko jeden raz w życiu mielibyśmy możliwość przetestowania 500 koni mechanicznych mocy każdy chciałby poczuć naprawdę dużo adrenaliny. Niewielu z nas ma możliwość jazdy takim potworem na co dzień, a przez to nie ma wyczucia w prowadzeniu tak mocnego samochodu. Nie jesteśmy zatem w stanie przewidzieć, jak zachowają się koła po mocniejszym naciśnięciu pedału hamulca oraz czy samochód wpadnie w poślizg czy uślizg po mocniejszym naciśnięciu hamulca. Dlatego unikajmy niekontrolowanych przejazdów w ruchu ulicznym. Wynajęcie jednej godziny na torze wyścigowym nie należy do najdroższych i na pewno uszczęśliwi nas bardziej niż jazda po normalnych ulicach. Poza tym asfalt oraz profil trasy toru wyścigowego jest naprawdę ponadprzeciętna. Oznacza to, że pokonywanie każdego zakrętu z jeszcze większą prędkością niż w poprzednim okrążeniu przynosi wiele satysfakcji oraz przyprawia nas o wielki uśmiech na twarzy.

A co jeśli pogoda nie dopisze?

Dodatkowym atutem toru wyścigowego jest to, że nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych uślizg czy utrata panowania nad kierownicą supersamochodu nie skończy się tragicznie. Poza jezdnią jest odpowiednio dużo miejsca, gdzie auto w poślizgu może wytracić swoją prędkość bez zderzenia z jakimś elementem. W ruchu ulicznym nie ma takiej możliwości, przez to będziemy się zawsze ograniczać. Nigdy nie pozwolimy sobie naprawdę mocno wcisnąć pedału gazu, ponieważ będziemy się bali zderzenia ze znakiem, pieszym czy innym samochodem. Dlatego warto przynajmniej jeden raz w życiu wybrać się na tor wyścigowy, aby sprawdzić swoje umiejętności oraz spełnić swoje marzenia o jeździe supersamochodem. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.