Miernik lakieru – niezbędny gdy chcesz kupić używane auto

Motoryzacja to nasza pasja. Kochamy samochody. Chcemy, by były sprawne, szybkie i oczywiście piękne.  Auto detailing obejmujący kompleksowe czyszczenie, renowację i konserwację pojazdu robi furorę. Co by jednak nie mówić najważniejszy jest lakier.

Jego stan. Wystarczy jeden rzut oka i od razu widać czy mamy do czynienia z nowym, czy starym samochodem. Jak najprościej ocenić stan lakieru? Potrzebny nam będzie czujnik grubości lakieru, inaczej mówiąc tester lakieru. 

Miernik lakieru – kiedy może się przydać

Testery lakieru dostępne są na rynku w wersji standardowej oraz profesjonalnej. Jeżeli zajmujemy się samochodami zawodowo, konieczny będzie specjalistyczny sprzęt. Jeżeli to nasze hobby wystarczy urządzenie w wersji standard. 

Czujniki grubości lakieru przydadzą się podczas zakupu samochodu używanego oraz oceny stanu posiadanego już przez nas auta. 

Zakup samochodu używanego to wyzwanie i duża niepewność co do rzeczywistego stanu auta. Duże wątpliwości co do stanu lakieru mogą pojawić się również, gdy pojazd starzeje się razem z nami. 

Czujnik grubości lakieru – co mierzy

Urządzenie pozwala zbadać powłokę na blasze aluminiowej, stalowej czy stalowej ocynkowanej. Urządzenie w szybki i prosty sposób mierzy grubość lakieru i szpachli.

Pozwala stwierdzić czy lakier jest oryginalny ? Z iloma powłokami mamy do czynienia ? Jedną czy z dwiema ? Czy zastosowana była szpachla i jaka jest jej grubość ? 

Niektóre urządzenia wyposażone są w system rozpoznający czy blacha stalowa została ocynkowana. To bardzo istotna informacja dla nowego właściciela używanego pojazdu. Element z blachy nieocynkowanej świadczy z reguły o tym, że auto było naprawiane w warsztacie blacharskim.

Gdy istnieje konieczność wymiany całego elementu nadwozia, na ogół stosuje właśnie tańszą blachę nieocynkowaną. To oznacza, że mamy do czynienia z pojazdem powypadkowym.  A to bardzo istotna informacja dla potencjalnego nabywcy.  

Tester lakieru do nabycia w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://shiningcar.pl/mierniki-lakierow