Najważniejsze zalety oraz wady szamponu z woskiem

Nie da się ukryć, że jednym z najpopularniejszych modeli szamponów do mycia auta jest ten, który w swoim składzie zawiera już wosk do lakieru. Co jednak bardzo ważne, nie jest to rodzaj szamponu, który posiada jedynie same zalety. Warto więc poznać nie tylko pozytywne strony korzystania z takiego szamponu, lecz również i jego wady, aby móc zdecydować, czy będzie to na pewno odpowiedni wybór dla posiadanego auta.

Zalety samochodowego szamponu z woskiem

Jakie korzyści uzyskuje się, gdy kupi się szampon do mycia auta, w którego składzie będzie już zawarty wosk? Przede wszystkim zaletą w tym wypadku jest ogromna oszczędność czasu. Po umyciu auta takim szamponem nie ma już potrzeby przeprowadzać osobnego woskowanie. Zawarty w szamponie wosk osadza się podczas mycia na karoserii, tworząc identyczną warstwę ochronną z tą, jaka by powstała po zwykłym woskowaniu. Nie da się również ukryć, że jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ponieważ taki szampon jest o wiele tańszy niż kupowanie osobnego wosku.

Jakie wady ma szampon samochodowy z woskiem?

Choć szampon samochodowy, który zawiera w swoim składzie wosk, wydaje się być bardzo ciekawym i interesującym produktem, to jednak nie można powiedzieć, że jest produktem idealnym. Posiada on bardzo poważną wadę, a mianowicie charakteryzuje się bardzo słabą skutecznością. Obecny w szamponie wosk bardzo mocno osłabia jego działanie, więc mycie niezwykle mocno zabrudzonego auta takim szamponem nie będzie dobrym pomysłem. Zużyje się go całe opakowanie, poświeci temu nawet cały dzień, a auto i tak nie będzie odpowiednio czyste.

Szampony samochodowe dostępne na https://shiningcar.pl/mycie-wlasciwe-szampony