Naklejka rejestracyjna – jak ją usunąć?

Kiedy samochód zmienia właściciela często związane jest to również ze zmianą tablic rejestracyjnych. Oznacza to również konieczność naklejenia nowej naklejki rejestracyjnej. Zanim jest to się uczyni warto jest usunąć poprzednią. Nie jest to jednak wcale takie proste.

Zedrzeć naklejkę rejestracyjną

Wielu kierowców chcąc usunąć naklejkę rejestracyjną próbuje ją po prostu zedrzeć. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to wcale takie proste jak mogłoby się wydawać. Do tego typu naklejek stosowany jest specjalny, w wiele mocniejszy klej. W związku z tym kierowcy próbują się zedrzeć pomagając sobie skrobaczką. Niestety w ten sposób można łatwo porysować szybę. Poza tym na szybie mogą zostać pozostałości po naklejce.

Domowe sposoby

Jednym z domowych sposób jest użycie zwykłej suszarki do włosów. W tym celu należy odpowiednio nagrzać naklejkę. Wówczas ta powinna dość lekko odklejać się od szyby. Zaletą tego sposobu jest fakt, iż na pewno nieumyślnie nie uszkodzi się szyby. Sposób ten ma jednak swoją wadę. Najczęściej nie uda się usunąć naklejki idealnie. Na szybie pozostaną brzydko wyglądające ślady po kleju.

Skuteczny sposób

Dobrym rozwiązaniem jest użycie specjalnych środków chemicznych. W sklepach z akcesoriami samochodowymi zakupić można preparat do usuwania naklejek. Jego zastosowanie to bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie naklejki rejestracyjnej z szyby samochodu. Wystarczy natrzeć preparatem naklejkę i odczekać kilka chwil. Naklejka odejdzie od szyby bez problemów i nie pozostawi żadnych śladów.