Opony kluczowym elementem bezpieczeństwa w samochodzie

michelin_alpin_6

Pasy, hamulce, komplety czujników, poduszki powietrzne czy poprawny stan techniczny auta – to wszystko wpływa pośrednio lub bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo w aucie. Jednak jest jeszcze jedna kluczowa kwestia, o której często zapominają kierowcy – opony. To właśnie ogumienie jest jednym z kluczowych czynników wpływających na bezpieczną jazdę.

Opony Michelin to wybór bezpieczeństwa

michelin_alpin_6

Co z tego, że mamy technicznie sprawny samochód, skoro stare i zużyte opony nie będą dobrze się trzymały drogi. Po co nam najlepsze na rynku hamulce, skoro droga hamowania będzie wydłużona właśnie przez słabe opony. Ogumienie ma znacznie większy wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, niż wielu kierowców zdaje sobie sprawę. A jednak wciąż wiele z nich kupuje opony używane (często w bardzo złym stanie) lub wybiera nowe, ale najtańsze na rynku, o przeciętnych właściwościach i do tego zużywające się znacznie szybciej. Chyba nikt nie zaprzeczy, że tania chińska opona będzie gorsza i szybciej się zużyje niż porządne opony Michelin.

Opony zimowe Michelin – jeszcze lepsza przyczepność

Prawdziwa walka na parametry ogumienia zaczyna się na zimowych drogach – prawie zawsze mokrych, a często też pokrytych śniegiem czy błotem pośniegowym. To w takich warunkach odpowiedni bieżnik skutecznie odprowadzający śnieg spod koła jest ważny. To wtedy krótsza droga hamowania jest niezbędna. To wtedy potrzeba nam lepszej przyczepności na mokrej nawierzchni. Dlatego mądrym wyborem będą zimowe opony Michelin, gwarantująca zwiększone bezpieczeństwo dla pasażerów aut wszystkich klas.