Pielęgnacja lakieru samochodowego – ręcznie czy mechanicznie?

Każdy lakier wymaga właściwej konserwacji. Jej celem jest podniesienie trwałości powłoki oraz przedłużenie jej żywotności. Co ciekawe, dobrze spolerowana powierzchnia wolniej się brudzi. Oznacza to, że im częściej pielęgnujemy lakier samochodowy, tym mniej musimy to robić. Sposobów na zadbanie o lakier jest wiele. Które są najlepsze? Lepiej jest wykorzystywać ręczne metody, a może korzystać z dobrodziejstw technologii?

Myjnie automatyczne


Pielęgnacja lakieru samochodowego https://glossfactory.pl/pielegnacja-lakieru nie jest łatwą sztuką. Ręczne mycie karoserii to ciężka praca. Łatwo się przy niej pobrudzić i zajmuje sporo czasu. Daje jednak świetne efekty. Człowiek może zwrócić uwagę na detale i każdy z nich indywidualnie doczyścić. Myjnie automatyczne mają wielu przeciwników. Szczotki mogą zarysowywać lakier. Co, więc z tego, że auto będzie czyste skoro będzie nadawało się do porządnego polerowania albo nawet lakierowania?

Polerowanie, mechaniczne czy ręczne?


Ważnym elementem pielęgnacji lakieru samochodowego jest jego polerowanie. Polega to na starciu górnej warstwy lakieru, wyrównaniu jego powierzchni i usunięciu mikrorys. Można wykonać tą czynność ręcznie lub z wykorzystaniem polerki rotacyjnej. W przeciwieństwie do mycia, lepszym wyjściem jest korzystanie z technologii. Polerka daje niesamowite efekty, podczas gdy ręczne polerowanie zazwyczaj ma mizerne skutki. Warto jednak pamiętać, że obsługa polerki nie jest banalna. Jeśli, w którymś miejscu zetrze się zbyt dużo lakieru to w praktyce można uszkodzić karoserię na tyle, że nie obędzie się bez lakierowania.