Przygotowanie auta na zimę

opony yokohama zimowe

Zmiana pory roku z czasu letniego na zimowy to niezwykle ważny etap przejściowy, do którego trzeba się należycie przygotować. Zmian można się spodziewać nie tylko w garderobie, ale również w odpowiednim dostosowaniu pojazdów do zimowych warunków pogodowych, które potrafią być wyjątkowo srogie. Warto przejść przez kilka podstawowych kroków, by zapewnić sobie bezpieczeństwo na czas, który wymaga szczególnej uwagi.

5 elementów zabezpieczenia auta:

opony yokohama zimowe

Opony yokohama zimowe na Miwan.pl – podstawowym krokiem jest zmiana opon letnich, które nie nadają się do jazdy po zaśnieżonych drogach i mogą być przyczyną niebezpiecznej sytuacji na drodze. Opony yokohama zimowe zapewnią znacznie lepszą przyczepność pojazdu na drodze,

– podstawowe przyrządy do usuwania śniegu i lodu – takie jak skrobaczka i odmrażacz do szyb,

– wymiana płynów – to również niezwykle ważny element, którego nie można pominąć, warto zrobić ogólny przegląd płynów w swoim samochodzie, a płyn do spryskiwaczy wymienić na wersję zimową,

– odpowiedni odmrażacz do zamków,

– ogólny test sprawności samochodu – przede wszystkim sprawdzenie stanu akumulatora, by podczas jazdy nie przydarzyły się żadne nagłe niechciane niespodzianki.

Dodatkowe wyposażenie samochodu zimą.

Zimowe warunki pogodowe mogą się gwałtownie zmieniać dlatego, by zapewnić sobie komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo poruszania się po drodze warto zadbać o takie na pierwszy rzut oka niepozorne elementy wyposażenia jak koce w przypadku awarii ogrzewania. Niezbędne jest również posiadanie latarki w razie konieczności zmiany opon.