Przygotowanie samochodu do sprzedaży

Sprzedawca, chcąc korzystnie sprzedać pojazd, oprócz spraw związanych z mechaniką powinien zadbać o wygląd pojazdu. Pozwoli to na szybszą sprzedaż i ułatwi promowanie zdjęć w internecie.

Zabiegi pielęgnujące dotyczące karoserii

Wszystkie elementy blacharskie powinny zostać wypolerowane, aby usunąć zarysowania i uszkodzenia lakieru. Dobrze jest takie miejsca również zabezpieczyć preparatami ochronnymi, aby odświeżyć kolor. Producenci oferują samochodowe kosmetyki dostosowane do różnych materiałów i powłok malarskich. Należy inne środki stosować do powierzchni chromowanych lub plastikowych, pokrywanych powłokami metalicznymi.

Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki

Tapicerka i elementy plastikowe wnętrza najbardziej narażone są na zabrudzenia. Samochodowe kosmetyki ułatwiają usunięcie zanieczyszczeń oraz przywrócenie poprzedniego wyglądu elementów. To ważne, aby je odpowiednio zabezpieczyć, co pozwoli na renowację elementów na kierownicy i desce rozdzielczej. W wypadku elementów z tworzyw sztucznych samochodowe kosmetyki mogą również mieć funkcje koloryzujące.

Zapach zmieniający oblicze auta

Ślady po użytkowaniu przez poprzednich właścicieli wpływają również na zapach, jaki posiada samochód. Szczególnie wyczuwalne jest, jeżeli poprzedni kierowca był palący. Stosowanie samochodowych kosmetyków może zlikwidować przykre zapachy i pozwolić na stworzenie dobrego wrażenia na kupującym podczas próbnej jazdy.

Odświeżenie pojazdu przed planowaną sprzedażą poprawi znacząco jego wygląd. Można usunąć drobne uszkodzenia i wyczyścić zabrudzenia tapicerki i elementów wnętrza samochodu.