Tor na miarę możliwości

tor Jastrząb

Wyścigi samochodowe to pasja wielu ludzi. Oczywiście zdecydowana większość z nich pasję tą uprawia w sposób pasywny, co oznacza, że ograniczają się do kibicowania i to zazwyczaj przed ekranem telewizora, a nie jako widz na trasie wyścigu. Zazwyczaj już taki dreszczyk emocji wystarcza im do zaspokojenia swego zainteresowania tą dziedziną życia.

Niemniej jednak jest pewna grupa osób, która chciałaby choć raz w życiu przejść od kibicowania do uprawiania tego motosportu. Rzadko kiedy stają się oni pełnoprawnymi kierowcami rajdowymi, jednakże próbują choć na chwilę stanąć po tej drugiej stronie.

tor pszczółkiObecnie w Polsce funkcjonują miejsca, gdzie można zaznać przyjemności kierowania prawdziwym samochodem rajdowym, bez konieczności startowania w zorganizowanych zawodach. Mowa o torach wyścigowych, które zlokalizowane są w różnych zakątkach naszego kraju.

Jeden z bardziej znanych torów to tor Pszczółki, który nazywa się tak od nazwy miejscowości, w jakiej się mieści. Ta niewielka wieś, położona na Pomorzu Gdańskim, ma ten zaszczyt gościć u siebie jeden z najbardziej okazałych obiektów tego typu w Polsce.

Tor wyścigowy pszczółki oferuje dla wielbicieli sportów motorowych nie lada atrakcje. Oto bowiem można tam zasiąść za kierownica prawdziwego samochodu rajdowego, wybierając jeden z kilkudziesięciu modeli, należących do różnych klas i pochodzących z różnych okresów rajdowych.

Dla szczególnie zdeterminowanych istnieje możliwość stanięcia w szranki z drugim kierowcą, na równoległym torze. Jest to doskonały sposób na zorganizowanie niezapomnianego prezentu dla miłośnika motoryzacji, który pozostanie w pamięci na długie lata.