Tory wyścigowe dla początkujących kierowców

W Polsce cały czas rośnie liczba kierowców amatorów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w sportowej jeździe wyczynowej. W sprawdzaniu swoich umiejętności znacząco pomagają profesjonalne tory wyścigowe, takie jak np. tor wyścigowy Ułęż. W dużej mierze to właśnie dzięki takim obiektom, można spełnić swoje marzenia o rajdach sportowych i nie tylko. 

Wynajem sportowych samochodów

Początkujący kierowcy mogą wynająć sportowe samochody, które w 100% spełniają ich indywidualne preferencje. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie ponieważ nie trzeba wydawać fortuny na zakup nowego auta, które jak powszechnie wiadomo nie należy do najtańszych wydatków. Każdy początkujący kierowca ma możliwość wynajęcia sportowego wozu i spróbowania swoich sił na odpowiednio przygotowanej trasie. Warto wypróbować kilka samochodów sportowych, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać ten najlepszy. 

Jak zdobyć licencję kierowcy wyścigowego?

Każdy kto chce zostać profesjonalnym zawodnikiem, musi oczywiście najpierw zdobyć licencję wyścigową B/C. W zdobyciu licencji znacząco może pomóc właśnie moto park Ułęż. Bez ćwiczeń bardzo trudno będzie zdać egzamin końcowy. Po zdobyciu licencji należy zapisać się do wybranego automobilklubu, który jest zrzeszony w PZM. Pamiętać należy również i o tym, że licencja zawodowego kierowcy jest ważna tylko przez rok, dlatego też należy ją systematycznie odnawiać. Wiąże się to oczywiście z przejściem stosownych badań lekarskich.